ششمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللى آلومینیوم ایران

  • 0 دیدگاه
  • ارسال شده در ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۰۸:۲۷:۴۴

شمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی آلومینیوم ایران (IIAC2020) از 2 تا 3 اردیبهشت‌ماه 1399 به میزبانی مرکز تحقیقات آلومینیوم دانشگاه علم و صنعت ایران، با حضور استادان، متخصصان و کارشناسان برجسته و مطرح داخلی و خارجی در هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد.


دکتر محمدتقی صالحی رئیس مرکز تحقیقات آلومینیوم ایران و دبیر این کنفرانس با اعلام این خبر گفت: در این کنفرانس دوروزه، محققان و کارشناسان دانشگاهی و صنعتی به بررسی آخرین وضعیت اقتصاد، سرمایه‌گذاری، مواد اولیه، انرژی و نیز تکنولوژی‌های تولید این فلز پرداخته و دستاوردها و نوآوری‌های علمی و فنی خود را در زمینه‌های مختلف این صنعت در قالب ارائه مقالات، برگزاری سخنرانی‌های کلیدی، دوره‌های آموزشی و نشست‌های تکنولوژی ارائه می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در این کنفرانس بر پتانسیل‌ها و توانمندی‌های کشور در عرصه این صنعت توجه ویژه‌ای شده و بر لزوم توسعه بیش‌ازپیش در حوزه صنایع بالادستی و پایین‌دستی آن تاکید خواهد شد، تصریح کرد در این میان آشنایی با فرصت‌ها و پتانسیل‌های موجود در کشور و ترغیب سرمایه‌گذاران به‌منظور فعالیت در این صنعت از دیگر برنامه‌های کنفرانس است.

به گفته دبیر کنفرانس بین‌المللی آلومینیوم در کنار برگزاری کنفرانس نمایشگاهی با حضور شرکت‌های مختلف داخلی و خارجی برگزار خواهد شد که شرکت‌های حاضر در آن به ارائه محصولات، خدمات و توانمندی‌های خود خواهند پرداخت.

وی اضافه کرد: این نمایشگاه تخصصی تاکنون با استقبال گسترده این شرکت‌ها مواجه شده و در آن حدود 60 شرکت حضور خواهند داشت.

دکتر صالحی تصریح کرد: با توجه به پتانسیل‌های بالقوه موجود در کشور در زمینه توسعه این صنعت ازجمله منابع غنی انرژی صنایع غیر انرژی، نیروی کار تحصیل‌کرده و جوان، مصرف سرانه پایین‌تر از حد جهانی، موقعیت جغرافیایی استراتژیک کشور، رشد نسبتا سریع صنعتی کشور و ده‌ها فرصت موجود دیگر، این کنفرانس را با استقبال گسترده شرکت‌ها و کارشناسان خارجی مواجه گردانیده است.

وی یادآور شد: در این کنفرانس بیش از 90 شرکت‌کننده خارجی از کشورهای انگلستان، آلمان، ایتالیا، فرانسه، چین، ترکیه، هند، نروژ، دانمارک، اسپانیا، نیوزلند، استرالیا و لهستان در کنار بیش از 500 شرکت‌کننده داخلی و شرکت‌ها و موسسات و دانشگاه‌های داخلی حضور خواهند داشت.

گفتنی است، علاقه‌مندان به حضور در این رویداد می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت کنفرانس مراجعه کنند.

دیدگاه ها

ارسال نظرپرشین ابزار دقیق باتجربه چندین سال در زمینه فروش تجهیزات ابزار دقیق با معروف ترین برندها که دارای بالاترین کیفیت ها و مناسب ترین قیمت ها است فعالیت می کند و توانسته سهم خوبی از بازار ابزار تجهیزات اندازه گیری را به خود اختصاص دهد. ابزار دقیق با کمک ابزاری مانند فلومتر، روتامتر، لول ترانسمیتر، فلو سوئیچ، لول سوئیچ، شیربرقی، سنسور فشار، گیج فشار یا مانومتر و ... پارامترهای مختلفی مانند دما، فشار و جریان را اندازه گیری می کند.

در اندازه گیری مقدار یک کمیت با یک استاندارد مشخص مقایسه می شود و نتیجه به دست آمده به صورت عدد نمایش داده می شود. حال در صنعت برای اندازه گیری کمیت های مختلف مانند دما، فشار و جریان با تجهیزات ابزار دقیق اندازه گیری می کنیم. تجهیزات به 4  گروه عمده تقسیم می شوند:

  1. تجهیزاتی که فقط اندازه گیری کرده و روی نمایش گر خود نشان می دهد.
  2. تجهیزاتی که اندازه گیری می کنند و عدد به دست آمده را ثبت می کنند.
  3. ابزارهایی که این کمیت ها را کنترل می کند.
  4. ابزارهایی که هر سه وظیفه کنترل، ثبت و نمایش را انجام می دهد.

معرفی سیستم ها و تجهیزات ابزار دقیق

تجهیزات ابزار دقیق را می توان با کمک یک مثال ساده بیان کرد. فرض کنید در سیستم تنظیم خودکار سوخت موتور، ترانسمیتر فشارو سنسور سرعت وضعیت موتور را مورد بازبینی قرار می دهد. اطلاعات بدست آمده از طریق این سنسورها به وسیله یک پردازنده مانند شیربرقی به سیگنال های الکتریکی تبدیل می شود و نهایت برای کنترل موتور وظایف مربوطه را انجام می دهد.

انواع فرآیند های کنترل

یکی از روش های انتخاب تجهیزات ابزار دقیق تشخیص این است که دقیقاً چه هدفی دارید و باید ماهیت فرآیند مشخص شود. آیا شما قصد دارید فشار، دما، سطح یا جریان را اندازه بگیرید. هرکدام از این کمیت ها ابزار متفاوتی را دارد که در ادامه با انواع آنها آشنا خواهید شد.

ابزار اندازه گیری دما

از این ابزارها در صنعت بسیار استفاده می شود به عنوان مثال در صنعت پزشکی، دارویی، صنعتی و ... برای اندازه گیری میزان سردی و گرمی یک جسم و مشخص کردن میزان دما از این ابزارها استفاده می کند که به دو دسته کلی ترمومتر و ترموکوپل دسته بندی می شود.

ابزار اندازه گیری فشار

ازنظر فیزیکی فشار مقدار نیرویی است که به سطح وارد می شود. حال میزان فشار وارد شده بر جسم، مایع یا سیال بسیار اهمیت دارد به همین دلیل برای اندازه گیری آن از روش و تجهیزات مختلفی استفاده می شود. فشاری که از در لوله و اتصالات در جریان است در صورتی که تحت کنترل و محدوده مشخص باشد مشکلی پیش نمی آید که این نظارت و کنترل را می توان به کمک فشار سنج ها که به آنها گیج فشار یا مانومتر می گویند انجام داد.

ابزار اندازه گیری جریان یا فلو

میزان جریان عبوری از یک سطح در یک زمان مشخص جریان یا دبی گفته می شود که میزان آن بر اساس حجم، لیتر یا جرم قابل محاسبه است. برای محاسبه فلو از ابزارهای مختلفی مانند فلومتر، فلو سوئیچ، روتامتر استفاده می کنند.

ابزار اندازه گیری سطح

سطح یکی از پارامتر هایی است که کنترل آن در صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است و در صوت رد شدن از سطح مورد نظر ممکن است پیامدهای جبران ناپذیری داشته باشد. لول ترانسیمتر یکی از ابزار هایی است که خروجی الکتریکی متناسب با سطح را ایجاد میکند و بعد از رسیدن به سطح مورد نظر خروجی مورد نظر را نمایش میدهد. از ترانسمیتر ها در اندازه گیری سطح مخزن های مختلف استفاده میشود.

آمار سایت